Czyj nr – Sprawdź!

Czyj nr – Sprawdź!

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy dziś odrębne strony internetowe, które zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na tego typu stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, ale także przez normalnych internautów. To oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My także możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z tych stron. Czyńmy tak zawsze, gdy będziemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana mieszanka cyfr.

Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu biec na policję, skoro w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki znajomych, który po prostu wymienił aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku skorzystać ze strony (np. phone lookup), która interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Później sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon kolegi, który chce naszej pomocy.

czyj to numer tp

Spoglądasz na swój telefon komórkowy i zauważasz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, którego nie posiadasz w swoich kontaktach. Zastanawiasz się, Co to za numer, a potem pytasz o niego swoich znajomych. Znajomi również nie wiedzą, jaki to numer, także postanawiasz pod niego zatelefonować, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny telemarketer, jaki stara się cię naciągnąć na wybór bezsensownego produktu. Na pewno pamiętasz taką okoliczność, tak więc następnym razem pragnąłbyś jej się ustrzec, wiedząc, Co to za numer, bez konieczności dzwonienia. Zadziałaj tak, a uchronisz się przed niefajnymi zdarzeniami.

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, aby dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego telefonować. Jeżeli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichś oszustów, za jedno zadzwonienie można by było zapłacić sporą sumę gotówki. Lepiej więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wklepując go do pustego okienka specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeśli dokładnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on dzwoni i czy może być groźny. Mając informację, Co to za numer, na pewno poczujesz się pewniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać dziwnych telefonów, bo przecież w każdej chwili da się zobaczyć, jaki to numer, i dodatkowo odnaleźć go szybko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres witryny internetowej, dzięki której sprawdzi, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.