Sprawdź czyj to numer telefonu

Sprawdź czyj to numer telefonu

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, ponieważ nieznany jest nam numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy poznać posiadacza nieznanego numeru, dlatego sięgamy po telefon, a wtedy rozmowa często się urywa. Możemy jednak w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę i następnie wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, bo również przez normalnych internautów. To oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy to zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na odkrycie kto telefonował

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a i tak wciąż są bardzo znanymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe telefony są czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają również oszuści i naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się dość szybko rozpoznać kogo to numer telefonu.

Bez wątpienia najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle tego typu krok nie jest za bardzo pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć potem na różne portale, aby odkryć rozmówcę. Istnieją nawet specjalistyczne strony wirtualne, które skupiają w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery, piszą o nich oraz wystawiają im oceny. Każdy może z tych stron skorzystać, a nawet samodzielnie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli nawet specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a ją dalej będą martwić ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach z pewnością warto tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nie mogą być przecież czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko można już spokojnie załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery da się szybko rozpoznać, by ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy wejść na specjalną stronę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z komendą.