Sprawdź kogo to nr

Sprawdź kogo to nr

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo lat wstecz, a mimo to dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bez przerwy, by skontaktować się ze znajomymi, przesłać im sms-a lub usłyszeć czyiś ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe telefony są nierzadko jakimś zagrożeniem, bo z nich dzwonią także oszuści oraz wyłudzacze. To oni telefonują z obcych numerów, jakie jednak można w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże często taki czyn nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różnorodne strony, aby poznać dzwoniącego. Istnieją nawet specjalistyczne strony wirtualne, które mieszczą u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i wystawiają im oceny. Internauta może z nich skorzystać, a nawet samodzielnie napisać recenzję o wybranym numerze. A jeżeli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a ją dalej będą martwić ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona udać się na komendę. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie mogą być przecież niczym dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko można już spokojnie rozwiązać. Choćby pozornie nieznane numery telefonów da się szybko rozpoznać, by ocenić, czy będą one na pewno niegroźne. W takim celu należy wejść na specjalną witrynę internetową, zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.

W jaki sposób odnaleźć nr telefonu który do mnie telefonował?

Słyszysz znany ci dźwięk własnego telefonu, lecisz do aparatu, klikasz przycisk „odbierz”, a tu odpowiada ci martwa cisza. Sądzisz, że ktoś się omylił, ale nieznany numer dzwoni po raz drugi, a sprawa zaczyna się potem powtarzać, a Ty zastanawiasz się kto dzwonił. Takie wydarzenia powinny cię przestraszyć przynajmniej tak, abyś sprawdził nękający cię numer telefonu. Zrobisz to bardzo szybko i bezproblemowo.

Na początku zintegruj się z siecią i wkrocz do internetowego świata, bo to właśnie z sieci będziesz zmuszony zrobić użytek. Odnajdź stronę wirtualną zajmującą się odnajdywaniem i opisywaniem numerów telefonów, a następnie zajrzyj na nią i dowiedz się, w jaki sposób należy ją przetestować. Bardzo szybko dowiesz się w ten sposób, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zadziałasz tak jak trzeba. Wklepiesz telefonujący do ciebie numer telefonu do odpowiedniej rubryki zaznaczonej na portalu, a później jako odpowiedź otrzymasz informacje na temat właściciela konkretnego numeru. Pewne z nich są tworzone przez samych twórców stron, a inne przez zwykłych internautów, którzy mogli otrzymywać podobne, ciche telefony. Posłuchaj ich, a poznasz swojego intruza.

Stron opisujących wszystkie numery komórek jest bardzo wiele, także będziesz mógł od razu skorzystać z kilku z nich, aby zdobyć ogromną liczbę danych. Przestudiuj je i sam zdecyduj, do jakiej osoby przynależy numer, jaki wciąż do ciebie wydzwania.