Znajdź po numerze telefonu

Znajdź po numerze telefonu

Kogo numer

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają na naszym świecie. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana mieszanka cyfr.

Zwykle w takich momentach po prostu odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora.

A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od razu skorzystać z witryny, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do kogo on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.

znajdz nr tel

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już mnóstwo miesięcy wstecz, a mimo tego dalej są bardzo popularnymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści i naciągacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak można dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże zwykle tego typu czyn nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej (phone directory) i zajrzeć potem na różne strony, aby odkryć dzwoniącego. Są już nawet specjalistyczne witryny internetowe, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery telefonów, piszą o nich i stawiają im noty. Internauta może z nich skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać głuche sygnały, w każdej chwili może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno warto tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są w końcu czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże każdą sprawę można już bez problemu załatwić. Choćby teoretycznie obce numery telefonów da się błyskawicznie rozpoznać, aby ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy wejść na odpowiednią stronę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z komendą.

sprawdź nr telefonu

Od razu zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony internetowe, które interesują się jedynie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy więc na tego typu stronę , a następnie wklepmy do jej komórki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, piszą, do kogo one należą i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Róbmy tak za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.